- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Herat
- Tīlak-e Bālā
Current Weather Tīlak-e Bālā
Current weather for the city of Tīlak-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 13°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 47 % |
| cloud cover | 12 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | -1°C |
| Average: | 13°C |
