- Weather
- United States of America
- Texas
- Texas City
Current Weather Texas City
Current weather for the city of Texas City. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 27. 5. (03:20)
26°C
feels like 28°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 87 % |
| cloud cover | 80 % |
| dew point | 24°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 33°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 26°C |
