- Weather
- Kyrgyzstan
- Issyk-Kul
- Tërt-Kul’
Current Weather Tërt-Kul’
Current weather for the city of Tërt-Kul’. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 9°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 22. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | -11°C |
| Average: | 13°C |
