- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badghis
- Tapah-ye Khār
Current Weather Tapah-ye Khār
Current weather for the city of Tapah-ye Khār. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 29°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 16 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
