- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Tae-dong
Current Weather Tae-dong
Current weather for the city of Tae-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 17°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 4 mph |
| pressure | 1023 hPa |
| humidity | 83 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 18°C |
