- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Sūstān-e Soflá
Current Weather Sūstān-e Soflá
Current weather for the city of Sūstān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 1°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 89 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 5. 4.
| MAX: | 23°C |
| MIN: | -2°C |
| Average: | 9°C |
