- Weather
- Iran
- West Azerbaijan Province
- Sūstān-e Soflá
Current Weather Sūstān-e Soflá
Current weather for the city of Sūstān-e Soflá. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
18°C
feels like 16°C
| wind | 19 mph |
|---|---|
| wind gusts | 41 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 40 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 18°C |
