- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sunbak-kol
Current Weather Sunbak-kol
Current weather for the city of Sunbak-kol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
23°C
feels like 24°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 9 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 79 % |
| dew point | 21°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 21. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 18°C |
