- Weather
- Republic of Austria
- Carinthia
- Straßburg-Stadt
Current Weather Straßburg-Stadt
Current weather for the city of Straßburg-Stadt. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 19 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 46 % |
| cloud cover | 88 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
