- Weather
- Poland
- Lower Silesian
- Strachocin-Wojnów
Current Weather Strachocin-Wojnów
Current weather for the city of Strachocin-Wojnów. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
24°C
feels like 26°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1028 hPa |
| humidity | 52 % |
| cloud cover | 50 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 15°C |
