- Weather
- Republic of Croatia
- City of Zagreb
- Stenjevec
Current Weather Stenjevec
Current weather for the city of Stenjevec. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 14°C |
