- Weather
- Czech Republic
- Královéhradecký kraj
- Staré Hrady
Current Weather Staré Hrady
Current weather for the city of Staré Hrady. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 49 % |
| cloud cover | 70 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
