Current Weather Spropolo
Current weather for the city of Spropolo. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid from 16. 5. (02:00) to 17. 5. (02:00)
Rain
Valid from 16. 5. (02:00) to 16. 5. (20:00)
Thunderstorms
Valid from 16. 5. (02:00) to 16. 5. (20:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 8 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1006 hPa |
| humidity | 64 % |
| cloud cover | 51 % |
| dew point | 15°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 13°C |
| Average: | 20°C |
