- Weather
- Republic of Austria
- Upper Austria
- Spital am Pyhrn
Current Weather Spital am Pyhrn
Current weather for the city of Spital am Pyhrn. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 11°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 7 mph |
| pressure | 1001 hPa |
| humidity | 63 % |
| cloud cover | 90 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 13°C |
