- Weather
- Kingdom of Sweden
- Norrbotten County
- Sör-Döttern
Current Weather Sör-Döttern
Current weather for the city of Sör-Döttern. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
3°C
feels like 1°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1019 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 20 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 1. 5.
| MAX: | 21°C |
| MIN: | -12°C |
| Average: | 2°C |
