- Weather
- Kingdom of Sweden
- Norrbotten County
- Sör-Döttern
Current Weather Sör-Döttern
Current weather for the city of Sör-Döttern. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
1°C
feels like -2°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 91 % |
| cloud cover | 9 % |
| dew point | -2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 20°C |
| MIN: | -8°C |
| Average: | 4°C |
