- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-bukto
- Sŏksu-ch’on
Current Weather Sŏksu-ch’on
Current weather for the city of Sŏksu-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 14°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 76 % |
| cloud cover | 86 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 17. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
