- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Sohyŏngje-san
Current Weather Sohyŏngje-san
Current weather for the city of Sohyŏngje-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 20°C
| wind | 6 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 19. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 18°C |
