- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Sohyŏngje-san
Current Weather Sohyŏngje-san
Current weather for the city of Sohyŏngje-san. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
25°C
feels like 27°C
| wind | 12 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 48 % |
| cloud cover | 11 % |
| dew point | 14°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 20°C |
