- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Sŏhŭng-ni
Current Weather Sŏhŭng-ni
Current weather for the city of Sŏhŭng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
9°C
feels like 8°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 21 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 11°C |
