- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Sogye-do
Current Weather Sogye-do
Current weather for the city of Sogye-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 14 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 82 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 9°C |
