- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Sogye-do
Current Weather Sogye-do
Current weather for the city of Sogye-do. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
15°C
feels like 14°C
| wind | 9 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 59 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 4.
| MAX: | 16°C |
| MIN: | 4°C |
| Average: | 9°C |
