- Weather
- North Korea
- Hamgyŏng-namdo
- Sŏdang-gol
Current Weather Sŏdang-gol
Current weather for the city of Sŏdang-gol. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
28°C
feels like 30°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 24 mph |
| pressure | 1000 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 23 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 19°C |
