- Weather
- Greece
- Central Macedonia
- Skotoussa
Current Weather Skotoussa
Current weather for the city of Skotoussa. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Wind
Valid to 1. 5. (13:00)
Thunderstorms
Valid to 1. 5. (01:00)
Rain
Valid to 1. 5. (06:00)
8°C
feels like 6°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 11 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 85 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 5°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
