- Weather
- Republic of Belarus
- Vitebsk Region
- Skoroda
Current Weather Skoroda
Current weather for the city of Skoroda. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
13°C
feels like 10°C
| wind | 15 mph |
|---|---|
| wind gusts | 25 mph |
| pressure | 1004 hPa |
| humidity | 73 % |
| cloud cover | 77 % |
| dew point | 7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 27. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 15°C |
