- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Sinp’ung-dong
Current Weather Sinp’ung-dong
Current weather for the city of Sinp’ung-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 96 % |
| cloud cover | 45 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 12. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 6°C |
| Average: | 16°C |
