- Weather
- Republic of Korea
- Jeollabuk-do
- Sinjŏng-ni
Current Weather Sinjŏng-ni
Current weather for the city of Sinjŏng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
20°C
feels like 21°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1005 hPa |
| humidity | 98 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 20°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 5.
| MAX: | 31°C |
| MIN: | 8°C |
| Average: | 20°C |
