- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sinjŏl-li
Current Weather Sinjŏl-li
Current weather for the city of Sinjŏl-li. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
26°C
feels like 27°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 12 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 19°C |
