- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Sinhŭng-ni
Current Weather Sinhŭng-ni
Current weather for the city of Sinhŭng-ni. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 6 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 72 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 26. 5.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
