- Weather
- North Korea
- Pyongyang
- Sinhŭng il-tong
Current Weather Sinhŭng il-tong
Current weather for the city of Sinhŭng il-tong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
19°C
feels like 21°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 3 mph |
| pressure | 1009 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 18°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 19°C |
