- Weather
- Republic of Korea
- Jeollanam-do
- Sin’ga-ri
Current Weather Sin’ga-ri
Current weather for the city of Sin’ga-ri. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 90 % |
| cloud cover | 94 % |
| dew point | 10°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 3.
| MAX: | 19°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 11°C |
