- Weather
- North Macedonia
- Kriva Palanka
- Šindarci
Current Weather Šindarci
Current weather for the city of Šindarci. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 1. 6. (00:00) to 2. 6. (00:00)
High Temperature
Valid to 1. 6. (00:00)
Thunderstorms
Valid to 1. 6. (00:00)
22°C
feels like 22°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 37 % |
| cloud cover | 39 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 31. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 2°C |
| Average: | 14°C |
