- Weather
- Republic of Korea
- Gangwon-do
- Sin-ch’on
Current Weather Sin-ch’on
Current weather for the city of Sin-ch’on. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 18°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 57 % |
| cloud cover | 99 % |
| dew point | 8°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 30°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 20°C |
