- Weather
- United States of America
- Minnesota
- Silver Bay
Current Weather Silver Bay
Current weather for the city of Silver Bay. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Flood Warning
Valid from 30. 4. (07:00) to 4. 5. (13:00)
Flood Advisory
Valid to 28. 4. (18:00)
7°C
feels like 2°C
| wind | 16 mph |
|---|---|
| wind gusts | 30 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 70 % |
| cloud cover | 62 % |
| dew point | 2°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 28. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -4°C |
| Average: | 4°C |
