- Weather
- Lithuania
- Panevėžys County
- Šilai
Current Weather Šilai
Current weather for the city of Šilai. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Rain
Valid from 18. 5. (13:50) to 19. 5. (03:30)
Thunderstorms
Valid from 18. 5. (13:50) to 19. 5. (04:00)
14°C
feels like 12°C
| wind | 7 mph |
|---|---|
| wind gusts | 20 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 18. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 13°C |
