- Weather
- Republic of Albania
- Lezhë
- Shëngjin
Current Weather Shëngjin
Current weather for the city of Shëngjin. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1017 hPa |
| humidity | 79 % |
| cloud cover | 1 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 29. 4.
| MAX: | 25°C |
| MIN: | 10°C |
| Average: | 16°C |
