- Weather
- State of Israel
- Northern District
- Shavei Tzion
Current Weather Shavei Tzion
Current weather for the city of Shavei Tzion. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
16°C
feels like 15°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 22 mph |
| pressure | 1011 hPa |
| humidity | 75 % |
| cloud cover | 28 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 20. 5.
| MAX: | 32°C |
| MIN: | 16°C |
| Average: | 21°C |
