- Weather
- Republic of Iraq
- Kirkuk
- Shālikh
Current Weather Shālikh
Current weather for the city of Shālikh. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
30°C
feels like 31°C
| wind | 10 mph |
|---|---|
| wind gusts | 17 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 35 % |
| cloud cover | 100 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 42°C |
| MIN: | 15°C |
| Average: | 28°C |
