Current Weather Shahrak-e Ţāleqānī
Current weather for the city of Shahrak-e Ţāleqānī. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
17°C
feels like 17°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 15 mph |
| pressure | 1013 hPa |
| humidity | 39 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 3°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 23. 5.
| MAX: | 34°C |
| MIN: | 9°C |
| Average: | 23°C |
