Current Weather Shahrak-e Basīj
Current weather for the city of Shahrak-e Basīj. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
29°C
feels like 31°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1002 hPa |
| humidity | 38 % |
| cloud cover | 44 % |
| dew point | 13°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 15. 5.
| MAX: | 41°C |
| MIN: | 12°C |
| Average: | 23°C |
