- Weather
- Republic of Slovenia
- Krško
- Senuše
Current Weather Senuše
Current weather for the city of Senuše. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Severe Thunderstorms
Valid from 12. 5. (12:00) to 12. 5. (14:00)
Wind
Valid from 12. 5. (12:00) to 12. 5. (16:00)
Rain
Valid from 12. 5. (11:00) to 12. 5. (19:00)
13°C
feels like 13°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 18 mph |
| pressure | 1003 hPa |
| humidity | 89 % |
| cloud cover | 36 % |
| dew point | 12°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 11. 5.
| MAX: | 29°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 17°C |
