- Weather
- Republic of Albania
- Korçë
- Selca e Sipërme
Current Weather Selca e Sipërme
Current weather for the city of Selca e Sipërme. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
11°C
feels like 10°C
| wind | 3 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1007 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 40 % |
| dew point | 9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 28°C |
| MIN: | 5°C |
| Average: | 14°C |
