- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Ghowr
- Saybak-e Bālā
Current Weather Saybak-e Bālā
Current weather for the city of Saybak-e Bālā. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 12°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 8 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 3 % |
| dew point | -1°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | -5°C |
| Average: | 13°C |
