- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Daykundi
- Sar-e Irdād
Current Weather Sar-e Irdād
Current weather for the city of Sar-e Irdād. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
5°C
feels like 5°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 10 mph |
| pressure | 1015 hPa |
| humidity | 41 % |
| cloud cover | 4 % |
| dew point | -7°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 15°C |
| MIN: | -13°C |
| Average: | 0°C |
