- Weather
- Islamic Republic of Afghanistan
- Badakhshan
- Sar-e Darbandōk
Current Weather Sar-e Darbandōk
Current weather for the city of Sar-e Darbandōk. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
-1°C
feels like -3°C
| wind | 0 mph |
|---|---|
| wind gusts | 5 mph |
| pressure | 1014 hPa |
| humidity | 51 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | -9°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 13. 5.
| MAX: | 7°C |
| MIN: | -19°C |
| Average: | -7°C |
