- Weather
- Republic of Korea
- Gyeongsangnam-do
- Sangdae-du
Current Weather Sangdae-du
Current weather for the city of Sangdae-du. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
12°C
feels like 10°C
| wind | 5 mph |
|---|---|
| wind gusts | 16 mph |
| pressure | 1010 hPa |
| humidity | 93 % |
| cloud cover | 58 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 11°C |
| Average: | 18°C |
