- Weather
- North Korea
- P'yŏngan-bukto
- Samma-dong
Current Weather Samma-dong
Current weather for the city of Samma-dong. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
14°C
feels like 16°C
| wind | 2 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1021 hPa |
| humidity | 78 % |
| cloud cover | 42 % |
| dew point | 11°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 7°C |
| Average: | 16°C |
