- Weather
- North Korea
- Yanggang-do
- Samjiyŏn-ŭp
Current Weather Samjiyŏn-ŭp
Current weather for the city of Samjiyŏn-ŭp. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
7°C
feels like 9°C
| wind | 1 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1012 hPa |
| humidity | 62 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 0°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 30. 5.
| MAX: | 26°C |
| MIN: | 0°C |
| Average: | 12°C |
