- Weather
- Italy
- Emilia-Romagna
- Salto
Current Weather Salto
Current weather for the city of Salto. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
Thunderstorms
Valid to 15. 5. (02:00)
Wind
Valid to 15. 5. (02:00)
Rain
Valid to 15. 5. (02:00)
12°C
feels like 9°C
| wind | 11 mph |
|---|---|
| wind gusts | 27 mph |
| pressure | 999 hPa |
| humidity | 61 % |
| cloud cover | 49 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 14. 5.
| MAX: | 24°C |
| MIN: | 3°C |
| Average: | 14°C |
