- Weather
- France
- Bourgogne-Franche-Comté
- Saint-Parize-le-Châtel
Current Weather Saint-Parize-le-Châtel
Current weather for the city of Saint-Parize-le-Châtel. Data consider local conditions and orography. You can view current data for the whole country and Europe on the current weather page.
6°C
feels like 7°C
| wind | 4 mph |
|---|---|
| wind gusts | 2 mph |
| pressure | 1018 hPa |
| humidity | 80 % |
| cloud cover | 0 % |
| dew point | 4°C |
Sun and Moon
Weather Extremes for 25. 4.
| MAX: | 27°C |
| MIN: | 1°C |
| Average: | 12°C |
